تبلیغات
تازه های پزشکی - پسر چینی که تیر پیکان دوست دخترش با او برخورد کرده به طور معجزه آسایی نجات یافت.

پسر چینی که تیر پیکان دوست دخترش با او برخورد کرده به طور معجزه آسایی نجات یافت.

شنبه 27 تیر 1388 08:08 بعد از ظهر

نویسنده : Dr shadow

 پسر ۱۱ ساله چینی با دوست خود مشغول تمرین تیراندازی با کمان بود که ناگهان تیر وارد چشمش شد و تا پشت جمجمه اش فرورفت.

رسانه های محلی چین اعلام كردند: یك پسر بچه مدرسه ای كه به ورزش تیراندازی مشغول بوده كه طی یك اشتباه، تیر پیكان با یكی از چشمانش برخورد كرده و در پشت جمجمه اش متوقف شده وبه طور معجزه آسایی نجات یافت.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از آسیوشیتدپرس ، «لیوچئونگ» ۱۱ ساله ،دانش آموز یكی از مدارس چین كه در رشته تیراندازی با كمان نیز مهارت كافی دارد به علت یك اشتباه دچار سانحه ای عجیب شد كه طی آن تیر پیكان به چشمش برخورد كرده و پشت جمجمه اش متوقف شد.

 ۱۱۱.jpg

این در حالی است كه پزشكان بیمارستان «جیوا» در «چانگ چان» در شرق چین اعلام كردند: اگر این تیر كمی عقب تر یا جلوتر برخورد كرده بود، این پسر بچه جان خود را از دست می داد. وی به علت آن كه تیر با مغزش برخورد نكرده به صورت معجزه آسایی نجات پیدا كرده است.

پزشكان ۴ ساعت وقت صرف كردند تا این كمان ۴۰ سانتیمتری را از درون سرو چشم این بچه بیرون بكشند. پلیس علت این حادثه را تمرین تیراندازی این پسر بچه با یكی از همكلاسی هایش دانست و گفت هم اكنون دختر ۱۳ ساله ای كه مسبب این حادثه شده، تحت بازجویی پلیس قرار دارد.

پزشکان در شرق چین می گویند اگر نیزه با نیروی بیشتری وارد چشم میشد، از آن طرف پشت جمجمه را هم شکافته بود. پسر حادثه دیده بطور معجزه آسائی زنده ماند چون نیزه با مغز برخورد نکرد.

۲۲۲۲۲.jpg

جراحان طی یک جراحی ۴ ساعته نیزه ۱۶ اینچی رو که بیش از ۴ اینچ آن وارد سر قربانی شده بود را بیرون کشیدند. آنها ابتدا قسمتی از نیزه را بریدند تا بتوانند از قربانی سی تی اسکن بگیرند. بعد از اسکن مغز و x-ray جراحان قسمتی از جمجمه را برداشتند تا خارج کردن نیزه آسیبی به عصب های بینائی و بافت های مغزی نرساند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -